Hotel Tobaco
European Property Awards World Travel Awards
Przyjazd 18 lis' 17
Wyjazd 19 lis' 17

Rezerwuj TANIEJ! RABAT 10%

TripAdvisor

18.07.2016

Relacja z wernisażu Dariusza Młynarczyka

Zespół Hotelu Tobaco miał okazję gościć wernisaż Pana Dariusz Młynarczyka. Całe wydarzenie odbyło się w hotelowym lobby w piątek 15 lipca br.

 

„Takie spotkania mają nieocenioną wartość. Zgodnie z polityką naszej spółki, promujemy szeroko pojętą sztukę i polskich artystów.” – mówi Anna Moszczyńska, Kierownik Gastronomii Restauracji u Kretschmera.

Dariusz Młynarczyk to pochodzący z Łodzi grafik i malarz, uczestnik wielu ogólnopolskich  i międzynarodowych wystaw z różnych dziedzin sztuki. Chętnie ofiarowuje swe prace na aukcje charytatywne. Sam jest także organizatorem cyklu  imprez dobroczynnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych, na które to swe dzieła przekazują najlepsi polscy artyści. W Głownie pod Łodzią, gdzie mieszka i pracuje, prowadzi niekomercyjną galerię sztuki Bank&DM, gdzie poza własnymi pracami pokazywał wystawy tak wybitnych  twórców jak: Leszek Rózga, Tomasz Sętowski, Józef Panfil, Henryk Płóciennik. W 2013 r. artysta za całokształt działalności otrzymał od Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej. 

W trakcie wernisażu odbyła się licytacja jednej z prac artysty, z której środki zostały przekazane na cele dobroczynne. Zaproszeni Goście mogli przy pysznym winie porozmawiać z artystą, zakupić jego pracę, a także posłuchać spontanicznego występu przyjaciela artysty – Pana Profesora Dariusza „Darta” Chojnackiego, który zagrał na gitarze wiele utworów europejskich (w tym także tradycyjne piosenki greckie).

Prace artysty będzie można podziwiać w lobby Hotelu Tobaco, przy ulicy Kopernika 64, do końca lipca 2016.

Hotel Tobaco wielokrotnie gościł u siebie prace artystów m.in.: wystawę najciekawszych krzeseł firmy Paged " od Thoneta do Rygalika" w ramach festiwalu Łódź Design Festival 2015. Na hotelowym budynku nadal można oglądać instalację Izaaka Cordala (znaną jako WIFI), która powstała na elewacji w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2015. 

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij