Hotel Tobaco
European Property Awards World Travel Awards
Przyjazd 26 wrz' 17
Wyjazd 27 wrz' 17

Rezerwuj TANIEJ! RABAT 10%

TripAdvisor
Historia

Historia

Hotel Tobaco, jak i całe założenie Tobaco Parku to zrewitalizowany kompleks, który swoją historią sięga XIX wieku.

Jeden z łódzkich fabrykantów – Karol Kretschmer – utworzył w tym miejscu swoją tkalnię wyrobów wełnianych, która z czasem stała się prężnie działająca fabryką.
Ulica Kopernika (wtedy ul. Milscha) była idealnym miejscem na stworzenie nowoczesnej parowej przędzalni wraz z tkalnią. W sąsiedztwie powstawała wtedy nowa linia kolejowa i stacja Łódź Kaliska. Zakład rozrastał się i zatrudniał w szczytowym okresie ponad 300 pracowników.

Fabryka Kretschmera funkcjonowała do I wojny światowej.

Po roku 1945 cały kompleks został przekształcony w Fabrykę Tytoniu i Papierosów, która funkcjonowała do końca XX wieku. Produkowano to znane paczkowane papierosy takie jak: Płaskie, Egipskie czy Popularne. Była to jedna z największych w Polsce fabryk, znana jako Państwowy Monopol Tytoniowy.

Obecnie modernistyczna bryła budynku hotelowego (powstałego w roku 1925) to element całego kompleksu mieszkalno-usługowego Tobaco Park.

Łódzki Tobaco to jedna z najmłodszych inwestycji hotelowych Arche Sp. z o.o., otwarta w maju 2013 roku. Grupa Arche to deweloper z 25letnim doświadczeniem na rynku, który ma na swoim koncie wiele innych rewitalizacji obiektów zabytkowych i przekształcenie ich na obiekty noclegowe. W skład Grupy wchodzą obiekty historyczne w całym kraju (głównie w centralnej i wschodniej Polsce): Pałac Łochów, Pałac Sieniawa oraz nowo otwarty Zamek w Janowie Podlaskim.

Pozostałe Hotele to Hotel Puławska Residence w Warszawie, Hotel Arche w Siedlcach oraz Apartamenty hotelowe w Konstancinie-Jeziornie. Kolejne inwestycje powstaną w Warszawie, Gdańsku i Lublinie.

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij